Chciwość nie popłaca i czeka za nią kara

Zamknięcie przygód bohaterów

Po cudze pieniądze” jest ostatnim tomem z cyklu “W cudzym domu” pióra Hanny Cygler. Poznamy dalsze perypetie losów rodziny Szuszkinów, dowiemy się czy Hannelope znajdzie swojego księcia oraz zobaczymy na własne oczy, że Maksymilian hrabia Kwilecki przejdzie przemianę duchową. Dodatkowo zobaczymy jak potoczą się losy Dimy i wielkiej miłości jego życia. Tym razem nie ograniczymy się też do samej Europy i Syberii, ale będziemy podróżować po Ameryce i Afryce.

Hannelope wraz ze swoim młodszym bratem czekają na rodziców w Berlinie. Nie do końca wiedzą, czy ostatnie och depesze do nich dotarły, ale nic nie mogą już zrobić. Bohaterka zdaje sobie sprawę z tego, że finanse rodziny są w opłakanym stanie i zaczyna się zastanawiać w jaki sposób zapobiec całkowitej zapaści. Wpada na pomysł aranżowanego małżeństwa, który jej, wielkiej romantyczce, niekoniecznie się podoba, ale wie, że prawdopodobnie nie ma innego wyjścia. Zalotnie spogląda na nią od jakiegoś czasu pułkownik Beck, który nawet angażuje się w poszukiwania jej brata podczas wielkiej śnieżycy. Mężczyzna w końcu zdobędzie się na odwagę, by wyznać dziewczynie miłość oraz szczerze opowiedzieć o swojej przeszłości i swojej rodzinie. To, co powie, okaże się kluczowe dla dalszych decyzji Hannelope.

W sercu dżungli dopadnie cię sprawiedliwość

Wspomniany już hrabia Kwilecki za nic ma rozterki swojej córki. Tak po prawdzie to niespecjalnie przejmuje się jej losem. Jedyne, co się dla niego liczy to prestiż i pieniądze. Wyrusza do samego serca Afryki, wiedziony opowieścią o złocie, które dosłownie wala się po pustyni, wystarczy je tylko podnieść. Podczas swojej wyprawy, będąc w nie lada zagrożeniu, zrozumie nagle, że finanse nie są i nie muszą być najważniejszą wartością. Wiedziony chęcią naprawy wszystkich swoich relacji uroczyście przysięga, że natychmiast po powrocie naprawi wszystkie krzywdy, których dokonał.

Trzeci tom idealnie zamyka wszystkie historie bohaterów, które mogliśmy obserwować. Przyniesie rozwiązania nawet dla postaci drugoplanowych i pokaże nam, jak w nowych warunkach politycznych i ekonomicznych nasi bohaterowie będą układać sobie życia. Rodzina Szuszkinów emigruje do Londynu, Hannelope znajdzie w Berlinie to, czego szukała całe życie. Więcej, by nie zepsuć frajdy z czytania, doprawdy zdradzić nie wolno. Najważniejszym jest, że doskonale wiemy, że perypetie są zamknięte, a kolejne przygody bohaterów będą już rozgrywały się bez naszego udziału. Pozostaje nam tylko się rozmarzyć, jak mogły wyglądać.

Książka zdjęcie freepik - pl.freepik.com