Maksymilian hrabia Kwilecki po raz ostatni

Trzy historie i podróże po świecie

Po cudze pieniądze z www.taniaksiazka.pl jest ostatnim tomem, zamykającym cykl “W cudzym domu” autorstwa Hanny Cygler. O ile wcześniejsze tomy rozgrywały się w Ameryce i na Syberii, tak teraz akcja przeniesie się również na inne kontynenty. Akcję rozpoczniemy w Berlinie, w którym Hannelope wraz z bratem oczekują na przyjazd rodziców. Jest rok 1905 i rodzina Szuszkinów nie do końca dobrze radzi sobie w Ameryce, podczas przeobrażeń gospodarczych. Popadając w dość duże tarapaty finansowe zmuszeni są uciekać do Londynu. Osoba, która łączy wszystkie tomy i bohaterów – Maksymilian hrabia Kwilecki – wyrusza na podbój Afryki, przekonany, że w sercu kontynentu znajdzie skarb, o którym wiele słyszał.

Brat Hannelope gubi się podczas wielkiej zamieci. Nie przez przypadek, jak wydaje się dziewczynie, przyprowadza go porucznik Beck, który już od jakiegoś czasu żywi do niej płomienne uczucie. Kobieta nie chce się zgodzić na przelotny romans, doskonale też wie, że musi ratować finanse rodziny, a do tego potrzebne jest aranżowane małżeństwo z kimś zamożnym. Jest wiele tajemnic, które ma porucznik Beck, ale jedna, dość ważna skupi Hannelope do rewizyty jego wcześniejszych oświadczyn.

Zmiany, cały czas zmiany

Kwilecki jest chyba najbardziej nielubianą postacią wszystkich tomów. Zapatrzony w siebie, kompletnie nieprzejmujący się losami córki, nastawiony tylko i wyłącznie na zysk. Stara prawda rzecze, że prędzej czy później każdy poniesie konsekwencje swoich czynów. Nie inaczej jest w jego przypadku, kiedy to zaślepiony znalezieniem skarbu, który zapewni mu majątek, o którym nawet nie śnił, dociera do bardzo niebezpiecznego miejsca w dżungli. Tam nastąpi bardzo poważne przewartościowanie. Mężczyzna zrozumie, że w życiu są jeszcze inne wartości, które powinny być przez niego od dawna pielęgnowane. Obiecuje sobie, że jak tylko wykaraska się z kłopotów naprawi je wszystkie.

Zakończenie trylogii przyniesie czytelnikowi odpowiedzi na wszystkie zadawane sobie pytania odnośnie bohaterów. Nie ominiemy też tych drugoplanowych, zapewniając każdemu konkretne domknięcie wątków. W perspektywie całości publikacja jest jednym z silniejszych punktów opowieści, przynosząc tyle samo przygód, co uniesień serca i rozterek miłosnych. Najważniejsze, że wszystko skończy się tak, jak skończyć się powinno, a bohaterowie, którzy pozostaną na planszy wyruszą w dalsze przygody, ku temu, co nieznane. na ich oczach rozegrają się nowe karty w historii Europy, którym będą musieli się podporządkować.

Zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com